Trumpai apie mus

1999 metais Kiškių šeima: du suaugę ir du vaikai miestietiško gyvenimo privalumus iškeitė į lėtą kaimo ritmą persikėlė gyventi į daugiau nei už dvidešimt kilometrų nuo Panevėžio nutolusią sodybą.

Sulėtėjęs ritmas, gamtos apsuptis įkvėpė mus imtis netradicinio verslo – pradėti auginti kalukutus. Tuo metu nemažai priekaištų sulaukėme iš kaimynės, bet laikas pabėgo, kaimynė pabėgo, o verlsas išliko iki šių dienų. Kartais savo veikla vadiname verslu, kartais – širdžiai mielu užsiėmimu.

Po kelių šeimyninių juokelių ir dėl žaismingos šeimos pavardės ūkį nusprendėmė pavadinti „Kiškio kalakutai“. Daug įdomių istorijų turėjome su šių žodžių žaismu, tad tikime, kad pavadinimas lipo ir prilipo.

Esame pasiruošę su jumis dalintis akimirkomis, pastebėjimais, pasiekimais iš Kiškių šeimos gyvenimo. Pamatyti iš arti, kaip gi sekasi mums auginti tuos kalakutus?

Nuo mūsų ūkio ant jūsų stalo

Vystome unikalią gamybos grandinę „nuo lauko iki stalo“, kuri apima tėvinių pulkų auginimą, kiaušinių inkubavimą ir vienadienių viščiukų perinimą, mėsinių viščiukų auginimą produkcijos gamybai. Tai leidžia užtikrinti kiekvieno proceso kontrolę bei atsekamumą ir diegti sprendimus, kurie užtikrintų paukščių sveikatingumą kiekviename auginimo etape.

Apie pašarą

Pašarams naudojame grūdus: kviečius, žirnius, kvietrugius, kukurūzus, soją, aliejų, kalkakmenį, mineralinius priedus.

Kviečiai yra pagrindas pašarui. Norint išgauti gerą mėsos skonį ir kokybę naudojame žirnius, kadangi tai yra vietinis augalas, turintis 23% baltymų. Kukurūzai lengvai virškinami, suteikia daug energijos, mėsos odelė pasidengia gelsvu atspvalviu. Kad paukščiams neatsibostų pašaro skonis įdedame kvietrugių.

Grūdus perkame iš vietinių ūkininkų, kurie naudoja mažiau ar išvis nenaudoja cheminių medžiagų. Palaikome vietinius ūkininkus, mažiau transportuojame, kad mažiau sunaudotume kūro.

Paukščius auginame ekstensyviai, kad mėsa spėtų subręsti ir įgautu gerą skonį. Esant palankioms lauko sąlygoms leidžiame į diendaržius, pasirinkti akmenėlių ir žolės.